Trening Słuchowy – Neuroakustyczny Trening Mózgu SAS
Jeśli szukasz nowoczesnych i bezpiecznych metod wspierających rozwój Twojego dziecka? Trening SAS może być odpowiedzią na Twoje potrzeby! Neuroakustyczny Trening Mózgu SAS to nowoczesna metoda wspierająca rozwój dzieci i dorosłych, poprawiająca uwagę, pamięć, przetwarzanie sensoryczne oraz redukująca stres i napięcie. Dzięki SAS Twoje dziecko będzie mogło lepiej radzić sobie z emocjami, poprawi się koncentracja i łatwiej będą rozwijać się kluczowe umiejętności potrzebne w codziennym życiu.
Neuroakustyczny Trening Mózgu SAS – Jak to działa?
Trening SAS (Sensory Activation Solutions) to innowacyjna metoda poprawiająca funkcjonowanie mózgu poprzez słuchanie specjalnie przetworzonych dźwięków, które stymulują rozwój umiejętności takich jak koncentracja, pamięć, oraz przetwarzanie sensoryczne. Trening jest bezpieczny, nieinwazyjny i dostosowany do indywidualnych potrzeb dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Jak wyglądają treningi?
Neuroakustyczny Trening Mózgu SAS rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu diagnostycznego, na podstawie którego przygotowywany jest indywidualny program odsłuchiwania. Pełen trening trwa 24 dni, podczas których codziennie słuchasz nagrań przez 2 x 30 minut lub 1 x 60 min. Nagrań można słuchać w różnych momentach dnia – podczas pracy, odpoczynku, a nawet snu. Najlepiej wybrać codziennie podobną porę na słuchanie SAS.
Neuroakustyczny Trening Mózgu SAS jest dostępny w dwóch opcjach: samodzielnie w domu lub pod opieką specjalisty w placówce.
✨ Trening w domu: Możesz korzystać z treningu, słuchając nagrań przez własne słuchawki, po zainstalowaniu aplikacji SAS Centre na telefonie lub tablecie. To elastyczna opcja, która pozwala na przeprowadzanie sesji w dogodnym czasie.
✨ Trening w placówce: Trening odbywa się pod opieką specjalisty, który bawi się z dzieckiem indywidualnie lub w grupie 3-5 osób. Trening trwa 24 dni, 6 dni w tygodniu, po 1 godzinie dziennie. Godziny treningów ustalamy wspólnie z grupą, aby dopasować je do planu dnia uczestników.
Dla kogo przeznaczone są Treningi SAS?
Treningi SAS przeznaczone są dla osób w różnym wieku – od dzieci po seniorów. W trakcie konsultacji indywidualnej omawiamy trudności, a na ich podstawie tworzymy spersonalizowany plan treningowy. Trening SAS są odpowiednie dla:
Dla DZIECI od 3. roku życia:
🍀 Problemy z koncentracją i nadpobudliwością (ADHD, ADD),
🍀 Spektrum Autyzmu, Zespół Aspergera,
🍀 Dysleksja, Akalkulia,
🍀 Zaburzenia pamięci krótkotrwałej i długotrwałej,
🍀 Trudności w nauce,
🍀 Opóźniony rozwój mowy,
🍀 Zaburzenia przetwarzania słuchowego (APD),
🍀 Nadwrażliwość słuchowa,
🍀 Zaburzenia integracji sensorycznej,
🍀 Trudności w samoregulacji emocji,
🍀 Lęki, objawy depresji, nerwica,
🍀 Zespół Downa,
🍀 Dziecięce porażenie mózgowe.
Dla DOROSŁYCH:
🍀 Problemy poznawcze,
🍀 Lęki, depresja,
🍀 ADHD, ADD,
🍀 Spektrum Autyzmu, Zespół Aspergera,
🍀 Zaburzenia pamięci krótkotrwałej i długotrwałej,
🍀 Trudności w przetwarzaniu słuchowym,
🍀 Funkcjonowanie po urazach mózgu,
🍀 Wsparcie przy innych dysfunkcjach.
Jakie są efekty?
Trening SAS przynosi konkretne korzyści zależnie od potrzeb, które chcesz zminimalizować. Do najczęściej zgłaszanych efektów należą:
👉🏻 Poprawa koncentracji i czasu uwagi.
👉🏻 Zmniejszenie trudności w uczeniu się.
👉🏻 Lepsza pamięć i rozumienie.
👉🏻 Redukcja stresu i napięcia.
👉🏻 Poprawa przetwarzania bodźców sensorycznych oraz słuchowych.
👉🏻 Lepsze umiejętności komunikacyjne i społeczne.
Dostępne opcje treningu SAS:
✨ SAS-Smart: Program wspierający rozwój umiejętności poznawczych, szczególnie koncentracji, czytania, pisania oraz przetwarzania mowy. Przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym i dorosłych.
✨ SAS-Boost: Skierowany do dzieci z zaburzeniami neurologicznymi, takimi jak spektrum autyzmu, dziecięce porażenie mózgowe, zespół Downa. Program wspiera rozwój przetwarzania sensorycznego, mowy i umiejętności społecznych.
✨ SAS-Balance: Program dla dorosłych, który pomaga w redukcji stresu, lęku, złości, poprawia umiejętność podejmowania decyzji i zarządzania emocjami.
✨ SAS-Life: Trening dla osób starszych, poprawiający przetwarzanie słuchowe, zdolności poznawcze i jakość życia, wspierający rehabilitację po udarze mózgu.
Jak się zapisać?
Jeśli masz pytania i rozważasz udział w treningu SAS, to umów się na bezpłatną konsultację z naszym terapeutą aby omówić wszelkie potrzeby i trudności. Na tej podstawie terapeuta będzie mógł zakwalifikować Ciebie lub dziecko do treningu. Jeśli trening będzie dla Was możliwy, to terapeuta zaprosi Cię na płatne spotkanie diagnostyczne, na podstawie którego zostanie ułożony indywidualny plan treningowy.
Bezpłatną konsultację z Terapeutą SAS – Kamilą Sas możesz umówić:
👉🏻 wysyłając wiadomość na adres rejestracja@offlinegarden.pl lub dzwoniąc na numer tel. 537 907 301.
Kamila Sas
Jestem absolwentką studiów pedagogicznych o specjalizacji: edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z elementami M. Montessori, opiekuńczo-wychowawczej, resocjalizacyjnej, zarządzania placówką oświatową. Jestem licencjonowanym terapeutą metody Neuroakustycznego Treningu Mózgu SAS. Obecnie studiuję logopedię z neurologopedią.
Prowadzę terapię pedagogiczną, zajęcia przygotowujące dzieci do podjęcia edukacji wczesnoszkolnej, jak również wspomagające naukę w szkole.
Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, nieustannie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w różnych formach doskonalenia.
GŁÓWNE OBSZARY WSPARCIA:
🍀 Autyzm,
🍀 Zespół Aspergera
🍀 ADHD,
🍀 Specjalne potrzeby
rozwojowe
Pedagog, pedagog specjalny, terapeuta Treningu Mózgu SAS
Cennik
Dodatkowe informacje o Treningach SAS:
Opinie o Treningu SAS w Polsce:
Na stronie SAS Centre znajdziesz aktualne opinie osób, które zrealizowały różne Treningi SAS – Zobacz: https://sascentre.com/feedbacks
Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi (FAQ):
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz Tutaj: https://sascentre.com/page/faq
Czy metoda SAS ma podłoże naukowe?
Tak, Neuroakustyczny Trening Mózgu SAS opiera się na solidnych podstawach naukowych:
📍Neuroplastyczność mózgu: Trening zmienia sposób, w jaki mózg przetwarza i reaguje na informacje.
📍Komunikacja międzypółkulowa: Dźwięki przemieszczają się między uszami, wspierając synchronizację półkul przez ciało modzelowate.
📍Fale mózgowe: SAS używa innowacyjnej techniki różnicowania częstotliwości (BFD), wpływającej na aktywność fal mózgowych, by osiągnąć pożądany stan pobudzenia. Więcej informacji znajdziesz Tutaj: https://sascentre.com/page/podloze-naukowe-sas
Dlaczego zdecydowaliśmy się na Treningi SAS?
W świecie terapii słuchowej dostępne są różne treningi słuchowe, które wspierają rozwój przetwarzania słuchowego – najbardziej znane w Polsce to Tomatis oraz Johansen. My jednak świadomie zdecydowaliśmy się na Neuroakustyczny Trening Mózgu SAS ze względu na jego unikalne połączenie naukowych podstaw i nowoczesnych technik, takich jak różnicowanie częstotliwości (BFD) oraz synchronizacja międzypółkulowa. Dodatkowym atutem SAS jest to, że program można łatwo dostosować do codziennego życia, umożliwiając przeprowadzanie sesji w domu lub pod opieką specjalisty.
Certyfikacja i licencja SAS
Kamila Sas jako certyfikowany provider Neuroakustycznego Treningu Mózgu SAS, może pomóc Tobie lub Twojemu dziecku w poprawie funkcjonowania dzięki indywidualnie dobranemu treningowi.
Kamila kwalifikacje zdobyła podczas szkolenia SAS Polska. Oto licencja:
Poznaj Centrum Terapii Offline Garden
Wierzymy, że wsparcie dziecka na wczesnym etapie życia jest kluczowe dla jego prawidłowego rozwoju emocjonalnego i społecznego. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz szeroki zakres terapii i zajęć, które pomagają dzieciom i młodzieży budować zdrowe relacje, lepiej radzić sobie z wyzwaniami oraz rozwijać umiejętności niezbędne do pełnego, harmonijnego życia. Poznaj nasz Zespół i ofertę na www.offlinegarden.pl
Centrum Terapii Offline Garden
prowadzone przez
Fundację Offline Garden
przy Przedszkolu Talents Garden
ul. Świtezianki 12
lok. 9 (Treningi SAS)
91-496 Łódź (Radogoszcz-Wschód)
tel. 537 907 301
Sekretariat czynny:
od pn do pt w godz. 9:00-15:00
KONTAKT